Naudokite tik geriausią naršyklę:

Perskaičiuota sąžiningai!

Lietuvos batimetrinis topografinis žemėlapis GPS200B

Lietuvos batimetrinis topografinis žemėlapis GPS200B
Prekės modelis: Lietuvos BTOPO GPS200B
Ar turime: Sandėlyje
Kaina: 150 LT
(43.46 €)
Ex Tax: 150 LT

Bendras 1:200 000 skaitmeninis, topografinis žemėlapis visai Lietuvos teritorijai su detaliais Lietuvos didžiausių vandens telkinių žemėlapiais. Žemėlapis atnaujintas ir papildytas keliais, gyvenamųjų teritorijų gatvėmis, pėsčiųjų bei dviračių takais, parkais, sodais ir kitais.

GPS200B įdiegti detalūs batimetriniai Lietuvos vandens telkinių žemėlapiai atvaizduojantys detalias kranto linijas, salas, duobes  bei izolinijas simbolizuojančias gylius. Tai Kuršių ir Kauno marios, Antalieptės ir Elektrėnų tvenkiniai bei Drūkšių, Dysnų, Dusios, Sartų, Luodžio, Metelio, Avilio, Platelių, Rėkyvos, Alaušo,  Žuvinto, Lūksto, Asvejos, Daugų, Rubikių, Kretuono, Stirnių ir Krokų Lankos ežerų batimetriniai planai.

Be to žemėlapyje atnaujinta ir lankytinų vietų duomenų bazė. Dabar jų daugiau kaip 6000, tarp kurių kempingai, viešbučiai, degalinės, vaistinės bankomatai ir begalės kitų.

Skaitmeniniame Lietuvos žemėlapyje GPS200B pateikiami šie objektai:

  1. Lietuvos miestų ir miestelių gatvės – ankstesnėje žemėlapio versijoje buvo pateikiama 55 didžiausių Lietuvos miestų gatvės , šioje žemėlapio versijoje gatvės pateikiamos ir kur kas mažiau apgyvendintuose vietovėse;
  2. Keliai  – žemėlapio duomenų bazė papildyta vietiniais keliukais. Kaip ir ankščiau žemėlapyje pateikiama magistraliniai, krašto bei rajoniniai keliai;
  3. Gyvenvietės – miestai, miesteliai, kaimai bei jų ribos;
  4. Dviračių bei pėsčiųjų takai;
  5. Taipogi sodai, parkai, pelkės, durpynai, karjerai, miškai ir kiti objektai.
  6. Lietuvos vandens telkinių batimetriniai žemėlapiai – Kauno ir Kuršių mariu batimetriniai žemėlapiai, bei Lietuvos 20 didžiausių ežerų žemėlapiai:

Drūkšiai

Didžiausias Lietuvos ežeras, kurio plotas 4480 ha (kurių 1000 ha priklauso Baltarusijai). Ilgis iš šiaurės vakarų į pietryčius 10,4 km, didžiausias plotis 9,9 km, giliausia vieta 33,5 m., o vidutinis gylis 8,21 m. Ežeras yra Lietuvos – Baltarusijos pasienyje, pasienio ruože, tad norint jame žvejoti ar plaukioti reikia užsiregistruoti pasienio tarnyboje. Manoma, kad dėl pakilusios vandens temperatūros ežere greičiau auga žuvys.  

Druksiai.jpg

Dysnai

 

Antras pagal dydį Lietuvos ežeras rytų Lietuvoje, Ignalinos rajone. Dysnų plotas 2439,4 ha, ilgis iš vakarų į rytus 10,6 km, didžiausias plotis 4,7 km., giliausia vieta 6 m., o vidutinis gylis 3 m. Ežere yra 6 salos, iš viso 25,6 ha, didžiausia – Žilės.

Dysnai

Dusia

Plotas 2334 ha, trečias pagal dydį Lietuvos ežeras. Ilgis iš vakarų į pietryčius 8,4 km, didžiausias plotis 4,2 km., giliausia vieta 32,60 m., o vidutinis gylis 15,40 m. Ežero šiaurės vakarų pakrantėje yra Prelomčiškės piliakalnis, rytinėje ir pietinėje pakrantėse – poilsiavietės,  be to Dusia priklauso labai lėtos vandens apykaitos ežerų grupei, vanduo atsinaujina kas 15 m. Dusia

Antalieptės marios

Antalieptės tvenkinys antras pagal dydį Lietuvoje tvenkinys po Kauno marių. Plotas – 1572,3 ha. Didžiausias gylis 46 m., vidutinis gylis 7,16 m. Tvenkinys apsėmė 26 ežerus, kai kurių ežerų vandens lygis pakilo keletą metrų, todėl dauguma jų susijungė į bendrą tvenkinį ir tik kai kurių išliko atskiri nuo tvenkinio krantai. Tvenkinyje 75 salos. Antalieptės marios

Elektrėnų tvenkinys

Dirbtinis specialiosios paskirties vandens telkinys. Elektrėnų marios užima 1387 ha plotą, didžiausias gylis siekia 30 m., o vidutinis 7,1 m. dėl elektrinės veiklos Elektrėnų mariose ledas nutirpsta anksčiau nei kituose didesniuose vandens telkiniuose, o vėliau vandens temperatūra būna keletu laipsnių aukštesnė nei ežeruose. Tvenkinys apėmė 8 ežerus. Elektrrėnų tvenkinys
Sartai

Tai ilgiausią (79 km) kranto liniją Lietuvoje turintis ežeras. Ežere yra 6 salos, kurių bendras plotas – 13,2 ha. Sartų ežeras užima 1331,6 ha plotą, didžiausias gylis siekia 21,90 m., o vidutinis 5,7 m.

Luodis

Ežero plotas siekia 1302.2 ha. Ežere yra dvi didelės salos. Šalia ežero yra Salako miestelis. Giliausia vieta 18,40 m., o vidutinis gylis 6,71 m. Pro ežerą prateka Šventosios upė, į ežerą įtekanti šiaurės rytuose ir čia pat, už kelių šimtų metrų, iš jo ištekanti.

Metelys


Ežeras labai įvairus savo paukščių, augalų bei žuvų įvairove. Jis pagal dominuojančias žuvų rūšis priskiriamas karšiniams–lydekiniams ežerams.  Ežero plotas siekia 1286 ha, giliausia vieta 15 m., o vidutinis gylis 6,80 m.

Avilys


Avilys turi daug įlankų, pusiasalių. Ežere yra 31 sala, kurių bendras plotas 60 ha. Ežero ilgis 8 km. Kranto linija labai vingiuota. Avilys užima 1258 ha plotą, didžiausias gylis siekia 13,50 m., o vidutinis 3 m.

Plateliai


Tai didžiausias ir giliausias ežeras Žemaitijoje. Jo plotas 1216.3 ha, ilgis – 8,4 km, vidutinis plotis – 3,3 km, giliausia vieta apie 46 m. Ežere yra 7 salos, kurių bendras plotas 20,5 ha. Veršių, Briedsalė ir Pilies salos bei Auksalės ir Kreiviškių pusiasaliai paskelbti valstybinės reikšmės hidrografiniais gamtos paminklais.

Kiti ežerai


Be pateiktų 10 didžiausių vandens telkinių batimetirnių planų, žemėlapyje įdiegti Rėkyvos, AlaušoŽuvinto, Lūksto, Asvejos, Rubikių, Kretuono, Stirnių ir Krokų Lankos ežerų batimetriniai planai.

Naujasis žemėlapis be išvardintų naujienų pasižymi:

  • Detaliu objektų atvaizdavimu, aiškiau grafiškai atskiriant objektus vieną nuo kito;
  • Lengvesne ir paprastesne vietovardžių paieška pagal atstumą arba pavadinimą [bankai ir bankomatai, barai, ežerai, gatvės, gyvenvietės, kavinės, kempingai, degalinės, ligoninės ir greitosios pagalbos punktai, stovėjimo aikštelės, pilys ir dvarai, restoranai bei viešbučiai];
  • Žemėlapio atvaizdavimu imtuvo ekrane priklausomai nuo mastelio;
  • Daugiau kaip 6000 lankytinų vietų visoje Lietuvoje [kempingai, kavinės, degalinės ir t.t.].

Žemėlapis parengtas pasinaudojant VĮ „GIS-Centras“ ir kitų tiekėjų pateiktais duomenimis.

Video medžiaga nepateikiama.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas: Pastaba: HTML nesiverčia!

Įvertinimas: Blogas           Geras

Į žemiau esantį laukelį įveskite patikros kodą: