Imtuvas laivams/kateriams ir t.t ICOM MXA-5000 AIS

Nauja prekė

350,00 €

Mokėjimai
Mokėjimai

Apie prekę

MXA-5000 AIS imtuvas laivams, kateriams, jachtoms, katamaranams. (AIS - automatinė identifikavimo sistema)

MXA-5000 AIS imtuvas leidžia laivų kapitonams gauti AIS informaciją (abu A ir B klasės AIS signalai) dviem kanalais vienu metu, apie kitų netoliese esančių laivų poziciją, jų kursą ir judėjimo greitį, posūkio greitį, taipogi įvairius laivo indentifikacinius duomenis. Duomenys realiu laiku perduodami į kompiuterį, radarą arba ploterį, ir atnaujinami ne rečiau kaip kas 3 minutės. Tokiu būdu imtuvas padeda išvengti susidūrimo su kitais laivais.

MXA5000 savybės:

  • Du kanalai vienu metu
  • Kompiuterio prijungimas
  • GPS prijungimas
  • Vidinis anteninis daliklis (spliteris)
  • Kompaktiškas dydis ir nedidelis svoris
  • Ideali priemonė profesionaliems vartotojams
  • Ideali dovana visiems, kurie domisi jūrų laivybos veikla

Kas yra AIS?

AIS (automatinė identifikavimo sistema) užtikrina laivo navigacijos informacijos gavimą realiu laiku naudojant skaitmeninius duomenis VHF kanalais.Laivai privalo įdiegti AIS atsakiklį pagal SOLAS taisykles.

AIS atsakikliai siunčia navigacijos informaciją, kaip antai:

  • Laivo duomenis - laivo šaukinys, pavadinimas, MMSI numeris, matmenys, tipas
  • Voyage-Informacija - krovinio tipą, paskirtį ir numatomą atvykimo laiką
  • Dinaminę informaciją - ilgumą ir platumą, kursą, greitį, antraštę, sukimosi greitį, navigacinę padėtį.
Idealiai tinka plačiam vartotojų ratui, įskaitant poilsiui ir komerciniam vartojimui, jūrininkystėje, pavyzdžiui, uosto valdymui, uosto kapitonams ir visiems, kas domisi jūrų laivybos veikla. Plačiau apie AIS

Du kanalai vienu metu
MXA-5000 priima duomenis Ch.87B (161.975MHz) ir Ch.88B (162.025MHz) vienu metu, tai pagerina gautų duomenų tikslumą. Ši galimybė leidžia MXA-5000 lanksčiau gauti AIS informaciją iš siųstuvų, kuomet veikia tik vienas AIS kanalas.
 
Pasijungimas prie kitų navigacijos įrangos gamintojų
MXA-5000 naudoja IEC 61162-1 standarto (38400 BPS) sąsaja, kuri naudoja RS-422 subalansuotą ryšį su kitų gamintojų navigacijos įranga. Tai leidžia navigacinėje įrangoje, pavyzdžiui, radijo arba GPS ploteryje priimti VDM formą, parodyti AIS duomenis ekrane.
 
PC jungtis
MXA-5000 turi RS-232C sąsają. Naudojant AIS programinę įrangą, MXA-5000 leidžia stebėti laivų eismą kompiuteryje ir žemėje ir jūroje.
 
GPS pajungimas
MXA-5000 gali būti prijungtas tarp GPS imtuvo ir navigacijos įrangos, duomenų įvesties ir išvesties. GPS pozicijos informacija, tokią kaip RMC, GGA, GNS ir gll formatai gali būti kartu perduodami su AIS duomenimis (VDM formatas).

Vidinis anteninis spliteris
Jeigu jau turite sumontuotą radijo anteną, nereikia komplektuoti jokių papildomų antenų ar pirkti brangų anteninį šakotuvą. MXA-5000 turi integruotą vidinį anteninį šakotuvą, kuris atskiria siuntimo ir priėmimo signalus.

Kompaktiškas dydis ir nedidelio svorio
MXA-5000 yra tik 132 (plotis) × 34 (aukštis) × 155 (D) mm dydžio ir 400g svorio, todėl jį lengvai ir lanksčiai galite įdiegti.
 
Kadangi tai labai specifinė, sudėtinga ir itin retai įsigyjama prekė, ji parduodama tik kaip prekė "pristatyta pagal kliento individualų užsakymą". Atitinkamai  meniu ir vartotojo instrukcijų Lietuvių kalba jai irgi nėra. Visa dokumentacija yra tik anglų kalba.